5. oktober 2020: Aktivacija SBSG- COVID-19 bolnišnica

V koroški regiji v zadnjih dneh hitro narašča število COVID pozitivnih primerov, tudi med zdravstvenimi delavci. Zaradi hitrega polnjena kapacitet se kot COVID bolnišnica s ponedeljkom (5.10.2020) aktivira tudi SB Slovenj Gradec, ki bo zagotavljala »rdečo cono« z 10 oddelčnimi posteljami.

Ker oskrba teh bolnikov zahteva bistveno več zdravstvenega kadra, bodo zaradi tega žal okrnjene ostale naše dejavnosti. Poskušali bomo ohraniti čim večjo dostopnost za vse akutno bolne in za večji del ambulantnih storitev, zato bomo v prvi vrsti začasno zaprli Oddelek za zdravstveno nego, kjer se izvajata neakutna nega in rehabilitacija. Regijskim zdravstvenim ustanovam smo poslali natančnejša navodila.

Bolnike in njihove svojce prosimo, da nam naše delo olajšajo z doslednim upoštevanjem priporočil, predvsem z obnašanjem v bolnišnici. V naših prostorih je nošenje mask obvezno! Pomagajte nam, da bomo lahko mi pomagali vam.