»ZA MOJE IN NAŠE ZDRAVJE« - Vabilo na okroglo mizo ob Svetovnem dnevu varnosti pacientov

Splošna bolnišnica Slovenj Gradec že od vsega začetka aktivno sodeluje v promociji Svetovnega dneva varnosti pacientov. Letošnji svetovni dan obeležujemo s sloganom »Povzdignite glas pacientov!« in poudarja ključno vlogo, ki jo imajo pacienti, njihove družine ter vsi vključeni v zdravstveno oskrbo pri ohranitvi in krepitvi zdravja. V okviru tega želimo lokalni skupnosti in širše predstaviti, kako v našem okolju spodbujamo paciente in njihove družine k aktivnemu sodelovanju v njihovi zdravstveni oskrbi. Poudariti želimo pomembnost sodelovanja pacientov in njihovih družin, zdravstvenih in socialnih zavodov, društev, delodajalcev in skupnosti kot take.

V ta namen vas vljudno vabimo, da se nam pridružite na okrogli mizi z naslovom »ZA MOJE in NAŠE ZDRAVJE«, ki bo potekala v petek, 15. septembra 2023, od 12. do 13.30 ure v prostorih Kulturnega doma Slovenj Gradec, Francetova cesta 5, Slovenj Gradec.

V razpravi bodo sodelovali:

• Janez Lavre, dr. med., direktor SB Slovenj Gradec,
  • Doc. dr. Natalija Krajnc, dr. med., strokovna direktorica SB Slovenj Gradec,
  • Mira Potočnik, mag. zdr. soc. managementa, Ambulanta za srčno popuščanje, SB Slovenj Gradec,
  • Neda Hudopisk, dr. med., NIJZ Ravne na Koroškem,
  • Zdenka Koželj Rekanović, dr. med., ZD Ravne na Koroškem,
  • Dragica Nabernik, mag. farm., direktorica Koroške lekarne,
  • Katja Pavlinič Šoba, direktorica Koroškega doma starostnikov,
  • Tadej Poberžnik, direktor CSD Koroška oz. Urška Krevh, pomočnica direktorja CSD Koroška,
  • Mitja Skarlovnik, predstavnik pacientov in
  • moderatorka Branka Verdnik Golob, dr. med., vodja Službe za kakovost in varnost, SB Slovenj Gradec.

Po okrogli mizi vas vse do 18. ure vabimo na Trg svobode, kjer bomo nadaljevali s sproščenim druženjem ob stojnicah, na katerih se bodo predstavila društva, ustanove in šole na področju zdravstva.

Posebej pa bi vas radi opozorili na motivacijsko predavanje »Odnosi in zaupanje«, predavateljice dr. Sanele Peresciutti (Banović), ki bo 18. septembra 2023, ob 18. uri v Kulturnem domu Slovenj Gradec.

Veselimo se srečanja z vami!